Pasaules kviešu tirgi 2022./2023. gada sezonu sāk ar lielu nenoteiktību. Ukrainā notiekošā kara sekas, izmaiņas graudu tirdzniecības politikā vairākās valstīs un augstās kviešu cenas pasaules tirgū lielā mērā noteiks kviešu tirgus perspektīvas. Pasaules kviešu cenas ir saniegušas līmenī, kāds nav bijis sasniegts kopš 2008. gada.
Tiek rādīti ieraksti no jūnijs, 2022
Kā ziņo Eiropas lauksaimniecības komisārs Janušs Vojcehovskis, Ukrainas graudu eksporta apjoms jau tuvojas 2 miljoniem tonnu mēnesī. Iepriekš tika ziņots, ka Krievijas Federācijas veiktās jūras ostu blokādes dēļ, Ukraina nevar eksportēt 22 līdz 25 miljons tonnu graudu. Pēc Ukrainas prezidenta Volodimira Zeļenska domām, līdz rudenim Ukrainā jau varētu būt bloķēti 75 miljons tonnu graudu. Tas var novest pie bada draudiem vairākas pasaules valstis, jo gandrīz puse no ANO Pasaules pārtikas programmas piegādēm ir Ukrainas graudi.
Globālo piegādes problēmu dēļ, viena no pasaulē lielākajām kviešu importētājvalstīm - Ēģipte, atļaus kviešu piegādi ar mitruma līmeni no 13,5% līdz 14%. Ēģipte iepriekš regulāri iepirka lielāko daļu kviešu no Krievijas un Ukrainas, kur kara konflikta dēļ šobrīd ir traucēts salīdzinoši lētāko Melnās jūras kviešu imports, kā arī paaugstinājušās kviešu cenas pasaules tirgū. Ziemeļāfrikas valsts 2020.gadā saņēmusi 82% kviešu no Ukrainas un Krievijas, un 2021.-2022.gadā kopumā importēs 12 miljonus tonnu kviešu.