Par to ziņo Ukrainas agrārās politikas un pārtikas ministrijas preses dienests. 22.-24. aprīlī Latvijas Republiku darba vizītē apmeklēja Ukrainas agrārās politikas un pārtikas ministrs Nikolajs Solskis. Vizītes laikā viņš tikās ar Latvijas zemkopības ministru Kasparu Gerhardu, apmeklēja Rīgas un Ventspils brīvostas, kā arī Liepājas pilsētas speciālo ekonomisko zonu.
Tiek rādīti ieraksti no aprīlis, 2022
Tiklīdz kā būtu pārliecība, ka neskatoties uz Krievijas iebrukumu, pavasara sēja norit pietiekami labi, Ukraina varētu atvieglot kviešu eksporta ierobežojumus jau šomēnes.Tomēr eksporta iespējas joprojām ir ierobežotas, jo kauju dēļ, dažas jūras ostas faktiski ir slēgtas. Visticamāk, aprīlī Ministru kabinets, novērtējot potenciālo ražu pēc sējas, un pārliecinoties, ka šī gada raža būs pietiekama, lai nodrošinātos ar pārtiku, lems vai atcelt ierobežojumus kviešu tirdzniecībai ārvalstīs, ziņu aģentūrai Bloomberg paziņoja ekonomikas ministra vietnieks Tarass Kačka.
Krievijas uzbrukuma Ukrainai rezultātā, konfliktā tika iesaistīti abas lielākās kviešu eksportētājvalstis. Tas ir izraisījis kviešu cenu kāpumu pasaulē, no kā labumu var gūt Indija. Vidēji pēdējo piecu gadu laikā Indija ir saražojusi 100 miljonus tonnu kviešu, ierindojot to par otro pēc Ķīnas (133 miljoni tonnu), lielāko kviešu ražotāju pasaulē, taču lielais iekšzemes patēriņš neļāva valstij kļūt arī par lielāko eksportētāju.
Pēc FAO datiem, Krievija un Ukraina saražo aptuveni tikpat daudz kviešu, cik Indija – 104 miljons tonnu. Tomēr šajās valstīs ir septiņas reizes mazāk iedzīvotāju nekā Indijā, kas ļāva eksportēt lielāko daļu ražas. Savukārt valstis ar nepietiekamiem kviešu ražošanas apjomiem, īpaši Rietumāzijā un Ziemeļāfrikā, paļāvās uz Krieviju un Ukrainu.