Starptautiskā Graudu padome (IGC) paziņojusi savas jaunākās prognozes pasaules tirgum. Attiecībā uz kopējo graudu apjomu tika izvirzīta pasaules prognoze 20/21.gadam par 9 mlj.t vairāk, līdz 2224mlj.tonnām. Ziņojumā arī norādīts uz rekordaugstu produkciju 2021/2022.gada sezonā, kopā 2,287mlj.t. Šī rekordaugstā raža pieaugs par 63mlj.tonnām vairāk nekā fiksēts faktiskajos 20/21.gada ražošanas rādītājos.
Tiek rādīti ieraksti no marts, 2021
Zemkopības ministrija (ZM) vienmēr ir atbalstījusi un arī turpmāk atbalstīs bioloģiskos lauksaimniekus un bioloģiskās produkcijas ražotājus. To pieprasa arī Latvijas iedzīvotāji, aizvien vairāk uzmanības pievēršot veselīgam dzīvesveidam. Tāpēc ZM norāda, ka Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas 25. martā izplatītie paziņojumi ir nekorekti.
Lai veicinātu skolu jauniešu informētību par iespējām jau pēc 9. klases iegūt profesionālu izglītību un ātrāk iekļauties darba tirgū, kā arī mudinātu profesionālās izglītības iestādes fokusēties uz mūsdienu darba tirgū pieprasītu mācību piedāvājumu, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) rīko tiešsaistes konferenci "Nākotne gudrā lauksaimniecībā".
ES ziemas kviešu audzēšanai apstākļi šobrīd ir labvēlīgi, neskaitot dažas nelielas problēmas nesenā aukstuma dēļ Dienvidaustrumeiropā , kas varēja ietekmēt kultūraugus ar nelielu sniega segu.
Provizoriskā prognoze globālo kviešu ražošanai 2021. gadā ir rekordliela - 780 miljoni tonnu, ražošanai pieaugot jau trešo gadu pēc kārtas. Paredzams, ka lielāko daļu prognozētās izaugsmes nodrošinās ES, kur tiek prognozēts, ka kviešu stādījumi atjaunosies pēc pagājušā gada minimālā līmeņa, 2021. gadā pieaugot par vairāk nekā 5 procentiem.
Kviešu pasaules cenas februārī daudz augstākas nekā gadu iepriekš, taču kopumā joprojām stabilas. Eksporta cenas lielākajai daļai ražotājvalstu saglabājās tuvu janvāra cenām, jo labi nodrošinātie tirgi mazināja augšupejošo spiedienu, ko radīja nelabvēlīgie kviešu ražas apstākļi 2021.gadā dažos štatos Amerikas Savienotajās Valstīs un Krievijas Federācijā. Ilgstošā nenoteiktība par eksporta nodokļa ietekmi uz kviešiem Krievijas Federācijā un ASV dolāra kursa nostiprināšanās arī mazināja līdz tam pieaugošā spiediena ietekmi uz pasaules kviešu cenām.