Krievijas valdība ir oficiāli apstiprinājusi priekšlikumu no 1. marta uzlikt kviešiem lielāku eksporta nodevu, kas ir vēl viens mēģinājums ierobežot COVID-19 krīzes izraisīto vietējo pārtikas cenu pieaugumu. Krievija ir viena no lielākajām kviešu eksportētājām pasaulē. Kviešu cenas pasaulē pieauga pēc tam, kad janvāra sākumā Krievijas amatpersonas pirmo reizi paziņoja par priekšlikumu paaugstināt nodokli, cerot, ka tas varētu likt pircējiem dot priekšroku citu valstu kviešiem.
Tiek rādīti ieraksti no janvāris, 2021
Valdība ceturtdien, 14. janvārī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos par aizdevumu programmu lauksaimniecības, lauku attīstības un zivsaimniecības saimnieciskās darbības veicējiem, lai pielāgotu noteikumus grozījumiem Eiropas Komisijas de minimis regulās, de minimis atbalsta sniegšanas termiņus un nosacījumus saskaņojot ar regulās paredzētajiem termiņiem un nosacījumiem.
Krievijas Federācijā un Ukrainā pārtikas kviešiem, pēc krituma laika posmā no 2020. gada maija līdz augustam, eksporta cenas strauji pieauga septembrī un oktobrī. Šis nesenais cenu pieaugums atspoguļoja tendences starptautiskajā tirgū, un to izraisīja arī bažas par ziemas kviešu ražu 2021. gadā, kā arī lielais pieprasījums no importētāj valstīm. Oktobrī cenas sasniedza augstāko līmeni kopš 2015. gada janvāra.
Graudaugu eksports 2020./21. gada sezonai (jūlijs / jūnijs) tiek prognozēts 94,4 miljonu tonnu apmērā, kas ir par 6% augstāks par vidējo, galvenokārt pateicoties cerībām par ievērojamu kviešu eksporta pieaugumu, kurš tiek lēsts par 55,6 miljoniem tonnu lielāks. Paredzams, ka Krievijas Federācijā kviešu eksports (kas veido gandrīz 70% no kviešu apakšreģionu eksporta) sasniegs 39 miljonus tonnu, kas ir aptuveni par 20% virs vidējā. Iemesli ir iekšzemes piegāžu pieaugums, konkurētspējīgas cenas un augsts pieprasījums no importētājām valstīm.