Lai izbēgtu no maizes cenu paaugstināšanās valstī, lielākie Ukrainas graudu tirgotāji ir piekrituši Ukrainas Ekonomikas ministrijas piedāvājumam samazināt kviešu eksportu 2019/2020 gada sezonā līdz 20.2 mlj. tonnām.
Tiek rādīti ieraksti no marts, 2020
Lai stabilizētu vietējo tirgu Krievija piedāvā eksporta kvotu graudiem uz aprīli - jūniju 7 mlj.tonnu apmērā, t.sk. kviešus, kukurūzu, miežus un rudzus. Valdība nav paziņojusi par atsevišķu kvotu sadali starp dažādiem graudu veidiem. Kvotas piedāvājums graudiem no pasaulē lielākā kviešu eksportētāja notiek uz koronavīrusa Covid - 19 pandēmijas fona, traucējot pārtikas piegādes ķēžu darbību visā pasaulē.
Krievijas kviešu cenas pagājušajā nedēlā no 16-20 martam ir sasniegušas rekordaugstu līmeni, ziņo laikraksts «Komersants». Cena par tonnu augusi par 1.02 tūkst.rubļiem un šobrīd maksā 13.27 tūkst.rubļu par tonnu. Šī ir pati augstākā cena visā kotēšanas vēsturē, tiek minēts ziņojumā. Salīdzinājumam izdevums piemēro Krievijas Urals naftas cenu Vidusjūras tirgum par tonnu. 19.martā tonna naftas maksāja 12.85 tūkst.rubļu.
No 2020. gada 3. jūnija līdz 3. augustam notiks projektu pieņemšana pasākumā "Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības".
Dienesta direktors Ģirts Krūmiņš aicina mazos lauksaimniekus izvērtēt savas iespējas un pieteikties atbalstam šajā pasākuma kārtā: “Pieredze ar klientiem, kuri jau īsteno mazo lauksaimnieku projektus, ir ļoti pozitīva. Ja izvirzītie mērķi ir bijuši izsvērti, sasniedzamie rezultāti izvirzīti objektīvi, tad problēmu tos sasniegt nav. Saimniecības turpina izaugsmi, saimnieko inovatīvi un motivēti. Piemēram, ir radīt dažādi jauni produkti, saimnieki savu produkciju ražo vairs ne tikai savām vajadzībām, bet piedāvā to arī tirgos, ir dažādojuši savas saimniekošanas aktivitātes. Šie ir tikai daži piemēri.”
Zemkopības ministrija (ZM) vēršas pie visiem meliorācijas sistēmu īpašniekiem un aicina apsekot savā īpašumā vai valdījumā esošās meliorētās zemes, izvērtēt meliorācijas sistēmu darbību un veikt nepieciešamos meliorācijas sistēmu kopšanas darbus – novākt kokus, koku un krūmu atvases, kas traucē ūdens plūsmu gultnē, izvākt grunts ieskalojumus, sadzīves atkritumus un kritušus kokus, pielūžņojumu, piesērējumu, bebru aizsprostojumus, kā arī aizbērt dzīvnieku alas, atbrīvot drenu iztekas, drenu akas nosegt ar vākiem un ierīkot signālstabiņus, ja tādi nav ierīkoti, labot atklātos bojājumus, tostarp atjaunot meliorācijas sistēmas konstruktīvos elementus, kur tas nepieciešams, un veikt citus nepieciešamos darbus. Kopšanas darbi atkarībā no meliorācijas sistēmas veida ir uzskaitīti Ministru kabineta 2010. gada 3. augusta noteikumos Nr.714 “Meliorācijas sistēmas ekspluatācijas un uzturēšanas noteikumi”.